Swiss watch stores in Lithuania | Sveicarija.eu

Laikrodžiai

Kaip išsirinkti laikrodį

Laikrodis – tai unikalus daiktas, skirtas matuoti ir rodyti laiką. Kuriant jį, neapsiribojama vien gaminio dizainu, vis daugiau galvojama apie naujas medžiagas ir technologijas. Tai ir kuria šio aksesuaro vertę.

Šveicarijos laikrodžių pasaulyje, kuriame egzistuoja daugybė laikrodžių gamintojų, tinkamo laikrodžio paieškos gali tapti tikru išbandymu. Tačiau, skyrus šiek tiek laiko, pastangų ir perskaičius toliau pateiktą informaciją, galima išsirinkti gerą ir kokybišką laikrodį, kurį nešiodami susikursite savitą stilių.

  • Laikrodžiai skiriami į kvarcinius, kvarcinius su skaitmeniniu ciferblatu, mechaninius ir automechaninius.

Kvarcinio laikrodžio energijos šaltinis – paprasta arba saulės baterija. Tokiuose laikrodžiuose švytuoklė pakeičiama kvarco kristalu.

Šie aksesuarai yra kur kas tikslesni nei mechaniniai ir mechaniniai automatiniai laikrodžiai. Jų paklaida 15 sekundžių per mėnesį, o baterija keičiama kas 2-3 metus.

Mechaniniai laikrodžiai prisukami ranka. Mechanizmas juose varomas spyruoklės pagalba.

Gaminant mechaninių laikrodžių spyruokles naudojamas lydinys, kuris, laikui bėgant, nepraranda savo savybių ir išlaiko precizišką mechanizmo tikslumą.

Kai spyruoklė arba vadinamoji „laikrodžio širdis“ visiškai atsisuka, laikrodis sustoja. Norint prailginti laikrodžio veikimą, buvo įdiegtas papildomas mechanizmas – automatinis prisukimas. Oficialiai leidžiama paklaida tokiems laikrodžiams siekia 15 sekundžių per parą. Sertifikuotų laikrodžių paklaida yra 5 sekundės per parą.

Kas 4-5 metus šio tipo aksesuarams rekomenduojama profilaktika, tai yra perrinkimas, sutepimas, tikslumo reguliavimas.

  • Laikrodžio apyrankė

– Metalinės apyrankės yra ilgaamžės, skirtos praktiškiems žmonėms. Tačiau, dėvint jas diena iš dienos, pastebimas natūralus nusidėvėjimas.

– Plieninės apyrankės atsparios korozijai, yra hipoalergiškos.

– Odinė apyrankė laikrodžiui suteikia elegantiškumo ir solidumo. Tačiau tokią apyrankę gamintojas rekomenduoja keisti dažniau – kas vienerius metus.

– Kaučiukinė apyrankė – šiuolaikinis sprendimas, tobulai derantis prie sportinių laikrodžių, suteikiantis jiems išskirtinumo, patogumo.

  • Laikrodžio stikliukas

Skiriami hesalito, mineralo ir safyro kristalo stikliukų rūšys. Plika akimi atskirti safyro ir mineralinio stikliuko neįmanoma.

Safyras – kieta ir skaidri medžiaga, o safyro kristalas (sintetinis ar dirbtinis safyras) – viena kiečiausių ir brangiausių medžiagų pasaulyje po deimantų, ypač vertinama dėl atsparumo susibraižymams. Pagal Moso skalę jis vertinamas 9 balais.

  • Laikrodžio atsparumas vandeniui

Egzistuoja dviejų tipų laikrodžių atsparumo vandeniui žymėjimai:

  1. Atsparumas atmosferinei drėgmei (eng. water resistant). Atsparumas drėgmei, lietui, atsitiktiniam vandeniui, sušlapimui.  Žymėjimo reikšmės: 3ATM* = 30m.; 5ATM* = 50 m.
  2. Atsparumas vandeniui (eng. water proof). Laikrodis visiškai atsparus vandeniui, taigi gali veikti net po vandeniu. Žymėjimo reikšmės: 10ATM* = 100m.; 20ATM* = 200m.; 30ATM* = 300m. Naudojant tokio tipo laikrodį, svarbu užsriegti laikrodžio karūnėlę.

*1 atmosfera (1 ATM) = 10 vandens stulpo metrų.

  • Tai vis dėlto kaip išsirinkti laikrodį?

Naujienas apie laikrodžių madą, jų dizainą ir technologijas diktuoja Šveicarija – valstybė, kurioje gyvuoja seniausios laikrodininkystės tradicijos ir saugoma daugiametė, gili patirtis.

Renkantis laikrodį, svarbiausia  – tai, kas nematoma. Aksesuaras, turintis keletą papildomų funkcijų, bus laikomas komplikuotu*, nes teks įvertinti ribotas galimybes laikrodžio mechanizme.

Todėl, visų pirma, rinkdamiesi laikrodį, žiūrėkite, kad jis Jums patiktų, atitiktų Jūsų keliamus reikalavimus ir finansines galimybes. Pasidomėkite pasirinkto aksesuaro gamintojų tradicijomis, istorija, filosofija, vertybėmis. Investicija į laikrodį nėra trumpalaikė, todėl neretai tai būna šeimos brangenybė, perduodama iš kartos į kartą.

*Komplikuotas-tai laikrodis, kuriame įdiegta savaitės dienos rodymas, chronografas, skirtingos laiko zonos, Mėnulio kalendorius, energijos rezervo rodymas ir t.t.